Arkas Trio’dan Türk Kadınlarına İthafen Konser

Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio, Kadınların karar mekanizmalarında yer almaları ve ömür boyu eğitimleri konusunda çalışmalar yapan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği için verdiği konserde dinleyicileriyle buluşacak.

Arkas Holding’in 2011 yılında hayata geçirdiği Arkas Trio, kuruluşunun altıncı yılında başarılı çalışmalarını sosyal sorumluluk projeleriyle de taçlandırıyor.Arkas Trio 4 Aralık’ta Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin “Dostluk Köprüsü Burs Projesi” için sahne alacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Yeni Yıl Konserleri için topluluk, romantik oda müziği repertuvarından seçkin bir program hazırladı. Ülkemizin ender yetişen ve kendi kuşaklarının en önde gelen sanatçıları olarak tanınan, kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Alman viyolonselist Gustav Rivinius’tan oluşan Arkas Trio, klasik repertuvarın yanı sıra, az bilinen oda müziği eserlerini de ortaya çıkarmayı hedeflediği çalışmalarını başarılı konserleriyle sürdürüyor.

Kadınların karar mekanizmalarında yer almaları ve ömür boyu eğitimleri konusunda çalışmalar yapan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ( TÜKD ) 19 Aralık 1949 yılında Türkiye Cumhuriyetinin ilk ve önder üniversite mezunu kadınları tarafından kurulmuştur. Kurucu üyelerimiz Süreyya Ağaoğlu, Sara Akdik, Şevket Fazıla Giz, Nüzhet Gökdoğan, Remziye Hisar, Nebahat Karaorman, Müfide Küley, Türkan Rado, Pakize Tarzi, ve Beraat Zeki Üngör hanımefendilerin izinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 24 şubesiyle önemli projeler gerçekleştiren T.Ü.K.D. Dünya Üniversiteli Kadınlar Derneği GWI (Graduate Women International) üyesidir.

TUKD İstanbul Şubesi olarak ‘Dostluk Köprüsü’, ‘Çocuk Gelinler Sorumluluk Projesi’, ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’, ‘Eğitime Katkı’ gibi projeler yürütmekteyiz.184 üyemizle birlikte Dostluk Köprüsü çerçevesinde 248 kız öğrenciye burs vermekte ve onlarla burs verenler arasında dostluk köprüleri kurarak bu çok başarılı ve ihtiyaç sahibi kızlarımızın özlediğimiz bireyler olarak yetişmeleri için bir tür mentorluk yapmaya çalışmaktayız.

Bu amaçla öğrencilerimize burs veren destekçilerimizin yanı sıra, onların eğitimleri ve gelişmelerine yönelik kaynak yaratmak amacı ile bize çeşitli konularda imkanlar sağlayan Arkas Holding gibi değerli sponsorlarımıza da teşekkürü borç biliyoruz. Mekan sponsorluğunu Boğaziçi Üniversitesi’nin üstlendiği konserin, ikram sponsorluğunu Macro A. Ş. yapıyor.