Arkas Trio Piri Reis Kardeşlik Ormanı İçin Sahnede

Arkas Trio, Piri Reis Kardeşlik Ormanı için Sahnede

Klasik müzikseverler, Özel Piri Reis Okulları’nın oluşturacağı KARDEŞLİK ORMANI’na destek olmak için Arkas Trio ile bir araya geliyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Lucien ARKAS’ın yürüttüğü Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis Okulları, çevre bilinciyle yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi.  Özel Güzelbahçe ve Karşıyaka Piri Reis Okulları Aile Birlikleri bir araya gelerek tüm bağış kanallarını birleştirdi ve bir orman kurmaya karar verdi. Ege Orman Vakfı ile imzalanan protokol çerçevesinde Çeşme – Kadıovacık mevkiinde yıllar önce yanmış bir ormanlık bölgeyi tekrar yeşillendirmek için dikilecek 10 bin fidan ile Özel Piri Reis Okulları KARDEŞLİK ORMANI oluşturulacak.

Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio’nun vereceği konserden elde edilen gelir Piri Reis Kardeşlik Ormanı için fidan bağışında kullanılacak. Projeye destek veren Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio’nun, 26 Nisan’da Konak AKM’de vereceği konser davetiyelerinden elde edilecek gelir ile Piri Reis Kardeşlik Ormanı için fidan bağışında bulunulacak.

Farkındalığı yüksek nesillerle yeşil ve temiz bir dünya kurmaya bir nebze de olsa katkıda bulunmanın amaçlandığı bu konserde ARKAS TRİO L.Van Beethoven’ın eserleriyle sahnede yer alacak. Arkas Trio, kendi kuşaklarının en iyileri arasında sayılan keman sanatçısı Tuncay Yılmaz, piyano sanatçısı Emre Elivar ve viyolensel sanatçısı Gustav Rivinius’tan oluşuyor.

Konserin biletleri Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları ve Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’ndan temin edilebilecek.