Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Birlikte Çaldı

Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio, 16 Nisan tarihinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Bursa’da sahne aldı.

Türkiye’de özel bir kurumun çatısı altında konumlanan ilk trio olan Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte 16 Nisan Perşembe günü Bursa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen  konser ile müzikseverlerin karşısına çıktı.

Ülkemizde ender yetişen, kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazandıktan sonra dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius’tan oluşan Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Oğuzhan Balcı şefliğinde orkestra ile birlikte sahne aldı.

Konserin ilk bölümünde, Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Ludwig van Beethoven’in başyapıtlarından keman, viyolonsel, piyano ve orkestra için yazdığı “Üçlü Konçerto”sunu seslendirildi.