Arkas Trio 3. Bisanthe Oda Müziği Festivali’nde konser verecek

Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Bisanthe Oda Müziği Festivali’nde sahneye çıkıyor.

Arkas Holding’in klasik batı müziğine uzun vadeli ve evrensel bir proje ile katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği Arkas Trio, Tekirdağ’a konuk oluyor.

Arkas Trio, Türkiye’de çoğalan ve gelişen oda müziği gruplarının tanıtılması ve desteklenmesi amacıyla 10-18 Şubat tarihlerinde Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 3. Bisanthe Oda Müziği Festivali kapsamında Tekirdağlı klasik müzikseverlerle buluşacak.

Arkas Trio, Nisan ayında piyasaya çıkması planlanan double CD’lerinin içeriğinden iki büyük trio olan Mendelssohn ve Brahms’ı yorumlayacak.

İlk iki festivalde yurt içi ve dışında adını duyuran 15 oda müziği grubu ve orkestrasının yer aldığı festivalde, bu yıl aralarında Arkas Trio gibi yurt dışında da ün kazanan 8 ayrı grup sahneye çıkacak.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenecek konser saat 20.00’de başlayacak ve ücretsiz olarak izlenebilecek.

Arkas Trio, ülkemizde yetişen ve kendi kuşaklarının en iyi sanatçıları olarak tanınan, uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan keman solist sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyano solist sanatçısı Emre Elivar ile ’Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazandıktan sonra dünyaca tanınan Alman çello solisti Gustav Rivinius’tan oluşuyor. Farklı ve tematik projelerin içinde yer almayı ilke edinen dünya çapında sanatçılardan oluşan Arkas Trio, bu projeleri sosyal sorumluluk misyonu ile de birleştirirken geniş repertuvarı ve evrensel yorumları ile verdiği konserleri ile klasik müziğe olan ilgiyi artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.